Във връзка с провеждането на изборите за 48-о Народно събрание на Република България на 2 октомври 2022 г. организационният комитет на София прайд анализира предизборните платформи на всички основни партии, излъчващи кандидати за народни представители. Със съжаление установихме, че ЛГБТИ хората и на тези избори продължават да бъдат непредставени в управленските концепции на партийните централи.

По тази причина решихме да потърсим самите кандидати и да ги ангажираме с обещание към ЛГБТИ избирателите, че ще работят за видимост и в защита на правата и интересите на ЛГБТИ хората в България. Това може да направи всеки кандидат за народен представител, като подпише нашата предизборна декларация, която може да бъде изтеглена от тук или прочетена по-долу.

Всеки желаещ да подпише декларацията кандидат за народен представител трябва да я изтегли, разпечата и подпише, след което да ни я изпрати до края на деня на 29 септември 2022 г. на електронен адрес info(a)sofiapride.org по един от следните два начина:

  • сканирана чрез електронна поща от домейна на партийния уебсайт;
  • като ни изпрати свое селфи с подписана декларация.

Подписалите декларацията кандидати ще бъдат обявени своевременно или най-късно на 30 септември като списък на настоящата страница.

 

ПОДПИСАЛИ ДЕКЛАРАЦИЯТА

ИмеПартия/коалицияРайон и преференция
Яна Веселинова Тодоранова„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)23 МИР – София (преференция № 111)
София Област (преференция № 102)
Кристина Николаева Касабова„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)23 МИР – София (преференция № 112)
София Област (преференция № 108)
Бонка Сергеева Василева„Демократична България – обединение“ (ПП „Демократи за силна България“)25 МИР – София (преференция № 102)
Иван Белчев Белчев„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)Русе (преференция № 104)
Владислав Панчев Панев„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)25 МИР – София (преференция № 101)
Борислав Димитров Сандов„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)Монтана (преференция № 101)
24 МИР – София (преференция № 102)
Кремена Миленова Кунева„Демократична България – обединение“24 МИР – София (преференция № 106)
Бургас (преференция № 109)
Илина Симеонова Мутафчиева„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)Търговище (преференция № 101)
24 МИР – София (преференция № 109)
Добромира Иванова Костова„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)Монтана (преференция № 102)
Кристина Николаева Петкова„Демократична България – обединение“ (ПП „Демократи за силна България“)23 МИР – София (преференция № 102)
Надежда Друмева Бобчева„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)Силистра (преференция № 101)
25 МИР (преференция № 120)
Веселка Петрова Христамян„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)16 МИР – Пловдив (преференция № 107)
Павел Димитров Попов„Демократична България – обединение“ (ПП „Демократи за силна България“)Варна (преференция № 103)
Марта Руменова Георгиева„Демократична България – обединение“ (ПП „Демократи за силна България“)23 МИР – София (преференция № 131)
Даниел Михайлов Неделчев„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)24 МИР – София (преференция № 112)
25 МИР – София (преференция № 111)
Албена Симеонова Върбанова„Демократична България – обединение“ (ПП „Зелено движение“)Плевен (преференция № 104)
Добрич (преференция № 101)
Таня Койчева Андреева„Демократична България – обединение“Стара Загора (преференция № 105)
Елисавета Димитрова Белобрадова„Демократична България – обединение“23 МИР – София (преференция № 107)
25 МИР – София (преференция № 104)
Надежда Димитрова Бачева„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)25 МИР – София (преференция № 109)
Враца (преференция № 102)
Любомир Гришев Никифоров„Демократична България – обединение“ (ПП „Да, България!“)25 МИР – София (преференция № 115)
Иво Николаев Божков„Демократична България – обединение“ (ПП „Демократи за силна България“)24 МИР (преференция № 124)
Благоевград (преференция № 107)